Kadra

Anna Durczyńska dyrektor szkoły
Dorota Bryska bibliotekarz
Anna Czapska chemia, fizyka
Małgorzata Grzegorska matematyka
Justyna Forycka język polski, biologia
Sylwia Kamińska -
Krzysztof Kamiński Od 19 lat jestem absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze – kierunek filologia rosyjska o specjalności nauczycielskiej. W 1997 roku ukończyłem Szkołę Podchorążych Rezerwy w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Następnie w roku 2001 ukończyłem studia podyplomowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku filologia polska a w 2012 – studia podyplomowe w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium w zakresie: edukacja dla bezpieczeństwa. Mam 18-letnie doświadczenie w pracy dydaktycznej na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Jestem nauczycielem dyplomowanym oraz egzaminatorem egzaminu gimnazjalnego Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Lubię uczyć się języków obcych, interesuję się historią, przyrodą, astronomią a w wolnych chwilach zajmuję się wędkarstwem.
W pracy zawodowej najważniejszy jest dla mnie kontakt z młodzieżą i faktyczny wpływ na jej rozwój, podczas którego stawiam na szczerość i rzetelność. Na co dzień staram się, by moi uczniowie odczuwali potrzebę obcowania z literaturą, żeby była ona dla nich nie tylko nudną koniecznością, ale przede wszystkim dobrą zabawą i źródłem wiedzy o życiu oraz świecie.
Diana Kosmowska matematyka, zajęcia techniczne
Jolanta Król geografia, muzyka, plastyka, zaj. artystyczne
Mariola Kubiak historia, WOS
Iwona Lewandowska Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu (filologia angielska) oraz Wyższej Szkoły Bankowej z Poznaniu (psychologia w zarządzaniu). Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu Business English. Nauczycielem języka angielskiego jestem od 2010 roku a w naszym gimnazjum od 2013 roku. Kocham podróże, zwłaszcza te do krajów anglojęzycznych. Myślę, iż należę do osób z pasją oraz silną osobowością dlatego głównym moim celem jest motywowanie ucznia oraz dążenie do tego aby nauka nie tylko języka obcego była przyjemnością.
Marcin Łęt Ukończyłem Wyższą Szkołę Informatyki w Łodzi. Od 2005 roku jestem nauczycielem przedmiotów informatycznych. Pracowałem zarówno w szkole średniej jak i podstawowej. Ponadto ukończyłem podyplomowe studia na kierunku Socjoterapia i Resocjalizacja. Prowadziłem zajęcia w ramach unijnych projektów edukacyjnych: “Uwierz w siebie”, “Gimnazjalna Akdemia Nauk”, “eSzkoła Moja Wielkopolska”. Uczestnicy tych zajęć niejednokrotnie wygrywali konkursy zdobywając tym samym atrakcyjne nagrody. Przez wiele lat koordynowałem Sztabem Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków podczas finałów WOŚP.
Od 2011 roku jestem przewodniczącym zarządu Stowarzyszenia “Młode Ostrowite”, które ścisle współpracuje z ostrowickim gimnazjum oraz innymi instytucjami, pozyskując środki finansowe na projekty dla lokalnego społeczeństwa, szczegółnie dzieci i młodzieży.
Swoim uczniom pragnę przekazywać życiowe wskazówki z dziedziny informatycznej, które przyczynią się w przyszłości do ich własnego rozwoju. Chciałbym, żeby młodzież zrozumiała, że informatyka to nie tylko Internet, lecz bardzo szerokie horyzonty, które ciągle się zmieniają. Poza pracą uwielbiam sport (piłka nożna) i aktywny wypoczynek, w szczególnoścu bieganie
Sławomir Marek fizyka
Rafał Miedziński język angielski
Marta Mójta chemia
Mirosława Natywa język polski
Iwona Płocka pedagog szkolny, biologia
Piotr Staśkiewicz Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie na kierunku filologia germańska a także Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Prawa i Administracji. Kwalifikacje z zakresu studiów podyplomowych z „ Zarządzania oświatą – Menedżer Oświaty” Studium Doskonalenia Menedżerów Oświaty Gnieźnie. Doświadczenie zawodowe jako nauczyciel języka niemieckiego od 2008 r. związane z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem oraz prowadzenie zajęć w Niepublicznym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Strzałkowie, oraz w Szkołach Podstawowych Gminy Ostrowite w Ostrowitem i w Giewartowie. Prowadzący zajęcia w ramach projektów edukacyjnych „eSzkola Moja Wielkoplska”, „Uwierz w siebie”, „ Klub Aktywnych”… Lubię pracować z wykorzystaniem najnowszych technologii a szczególnie w chmurze :)
Koordynator wymiany młodzieży w ramach projektu Erasmus+ w Peseckendorf oraz w Wolmirstedt, w których uczestniczy młodzież z całej Europy. Szef sztabu podczas organizacji Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowiem.
W pracy zawodowej i w życiu prywatnym cenię zasady związane z prakseologią połączoną z wykorzystaniem technologii informacyjnej. Czynnie i biernie Interesuję się również piłką siatkową i kulturą fizyczną.
Julita SzoszorekJestem absolwentką Wydziału Teologicznego, specjalność teologia katechetyczno – pastoralna Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozwijając swoje zainteresowania ukończyłam studia podyplomowe z teologii, licencjat kościelny z teologii duchowości oraz studia podyplomowe zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Religia jest przedmiotem "innym" od pozostałych. Wiary nie da się nauczyć, dlatego też przede mną stoi zadanie przybliżenia, a często odnalezienia przez młodzież Boga, co w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne. Bliskie są mi słowa świętego Pawła, który pokazuje, że „wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” ukazujące, że to Bóg daje nam siłę nawet do tego, co wydaje się nieosiągalne. Wystarczy otworzyć się na Jego działanie. Praca z młodzieżą przynosi mi satysfakcję, a także uczy odpowiedzialności za drugiego człowieka.
Marcin Wiatrowski wychowanie fizyczne
Kamilla Woźniak język niemiecki, WDR
Marlena Zywert matematyka
Paweł Zywert wychowanie fizyczne

Pracownicy obsługi i administracji

Krystyna Błaszak
Ewa Jakubowska
Agnieszka Kuczmańska
Grzegorz Papuga
Zenobia Wojdyńska
Ataraksja